Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Warszkowie

Aktualności

12 listopada 2018 15:15 | Aktualności

#RekordDlaNiepodległej

Obchody 100-lecia Oszyskania przez Polskę Niepodległości miały w naszej szkole szczególnie podniosły charakter. Już od ponad tygodnia szkoła przystroiła się w odświętne, biało-czerwone barwy. W związku z rocznicą przeprowadzone zostały 3 konkursy: 

1.Konkurs dla klas I-IV na największy kotylion ( nagroda dla Ilony Bojaryn z klasy II)

2. Konkurs dla klas V-VIII wiedzy historycznej ( I miejsce Klaudia Mroczkowska kl. VI, II miejsce Aleksandra Adamczyk kl. VIII oraz III miejsce Justyna Bojaryn kl. VI)

3. Konkurs dla klas I-VIII na najlepiej przebraną w barwy narodowe klasę (I miejsce ex aequo  dla klas III i V)

Nagrody we wszystkich konkursach zostały ufundowane przez Radę Rodziców, a były nimi: w konkursach 1 i 2 - nagrody rzeczowe oraz w konkursie 3 wyjście do kina na dowolnie przez zwycięską klasę wybrany film.

Kolejnym akcentam dnia było wyjście na boisko szkolne, gdzie uczniowie oraz nauczyciele trzymając nad głowami białe i czerwone kartki ustawili się w kształt Polski. Całość została sfilmowana z lotu ptaka przy pomocy drona.

 

Następnym punktem obchodów setnych  urodzin Polski była akademia. W tej uroczystej chwili towarzyszyli nam nasi mali przyjaciele z Wiejskiego Ogniska Przedszkolnego „Pajacyki” w Warszkowie wraz z opiekunkami oraz rodzice naszych uczniów. Tego dnia postanowiliśmy włączyć się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy 4 strofy polskiego hymnu narodowego. Spotkanie było okazją do przypomnienia pięknej, choć trudnej historii Rzeczypospolitej oraz wyboistej drogi naszego narodu do niepodległości. Chcieliśmy również wyrazić dumę z bycia Polakami. Akademię dopełniły pieśni patriotyczne, pięknie zaśpiewane przez nasze uczennice, które nadały spotkaniu uroczysty i nostalgiczny charakter.

Joanna Kluszczyńska

Katarzyna Wojciechowska


Przeczytano: 640 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: