Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Warszkowie

Aktualności

20 lutego 2021 20:56 | Aktualności

DZIEŃ KOTA

 

Koty są różne: białe, czarne, rude, pręgowane, rasowe, dachowce. Jednak łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się,  miauczą, są puszyste i mają wielu miłośników.

Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W tym roku - 17 lutego w naszej szkole uczniowie również świętowali ten dzień. Od rana dzieci przychodziły w pięknych strojach  z charakterystycznymi elementami kota.

Na początek dnia dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Potem „kocia brać” spotkała się w sali gimnastycznej. Tam odbyła się  pogadanka na temat zwyczajów i życia kotów. Kolejnym elementem było przeprowadzenie testu sprawdzającego spryt, a przede wszystkim sprawność ruchową "szkolnych kotów". W tym celu zorganizowano różne zabawy, między innymi chodzenie na czterech łapach, picie mleka, pokonywanie tunelu w pogoni za myszką, przyciąganie zdobyczy. W trakcie wykonywania zadań było dużo radości, salwy śmiechu oraz głośny doping.

Po zawodach dzieci udały się do klas, gdzie wykonywały prace plastyczne. Oczywiście tematem przewodnim był kot, którego trzeba było pokolorować i   ubrać w wełniany kubraczek. Z gotowych prac powstały klasowe wystawy.

Ten dzień dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że rozbudził w dzieciach dużą wrażliwość i chęć opiekowania się czworonożnymi wąsaczami.


Marzena Sławińska, Eliza Korowajczyk, Izabela Bartosz, Magdalena Surmacz

Przeczytano: 31 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ KOTA

Filmy: