Tutaj powinien być opis

Bądź EKO!!!

Pod takim hasłem,31 stycznia rozpoczęliśmy akcję sprzedaży woreczków wielorazowych na warzywa, owoce lub słodycze.

Woreczki zostały uszyte ze starych, czystych firanek i są wielokrotnego użytku.

W Polsce rocznie wytwarza się ponad 142 miliony ton odpadów i z każdym rokiem, ta wielkość rośnie. Przez to zagrożonych wyginięciem jest 1100 gatunków zwierząt. Plastikowa torebka, czy torba, używana jest przez nas około 25 minut, a rozkłada się od 100 do 400 lat. Ile zużywamy takich torebek robiąc zakupy?

Szkolne Koło Ekologiczno-Biologiczne, przez ostatnie 2 miesiące szyło na zajęciach eko – woreczki. Bycie EKO, to już nie moda, ale potrzeba. Musimy chronić Ziemię, którą tak bezmyślnie wykorzystujemy. Jeżeli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń, to, jak alarmują  naukowcy, już za około 50 lat ziemię, jaką znamy, będziemy mogli oglądać jedynie na kolorowych zdjęciach i filmach z przeszłości.

Zalety naszych woreczków:

- poprzez ich używanie zmniejszamy ilość plastikowych odpadów (nie korzystamy w sklepach z tzw. jednorazowych foliówek),

- są małe i nie zajmują dużo miejsca, można je zatem schować do torebki lub po prostu trzymać w kieszeni,

- kiedy się wybrudzą, można je wyprać – są wielorazowe,

- uszyte zostały z firanek przeznaczonych do wyrzucenia, w ten sposób otrzymały drugie życie i przyczyniły się do zmniejszenia ilości odpadów,

- dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania Stowarzyszenie MY 3 KOTY I PSY, które zajmuje się opieką nad bezdomnymi zwierzętami.

Koszt woreczka, to symboliczne 5 zł.

Cel jest po dwakroć szczytny - więc zapraszamy - "Bądź EKO" także TY!!!

Joanna Kluszczyńska