Tutaj powinien być opis

Święto Patrona Szkoły

6 lutego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe święto – Dzień Patrona Szkoły. Nasza placówka od 22 lat nosi imię Żołnierzy Armii Krajowej i to właśnie uczczeniu ich pamięci poświęcony był cykl zajęć, które odbyły się w tym dniu.

Pan dyrektor Tadeusz Frąckowski, otwierając uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły, przywitał przybyłych gości i krótko wprowadził zgromadzonych w tematykę towarzyszącą naszemu świętu. Pierwszy punkt uroczystości to spotkanie z byłym żołnierzem AK panem porucznikiem Lucjanem Skalskim. Opowiedział on o tym, jak pamięta życie w czasie II Wojny Światowej oraz jak głęboko w jego pamięć wpisało się okrucieństwo, którego doświadczał z rąk okupanta będąc małym chłopcem. Było to niesamowite przeżycie dla całej naszej szkolnejspołeczności. Poza porucznikiem Skalskim w szkole gościliśmy również prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koła Sławno pana Ryszarda Sobczaka oraz panią sekretarz Teresę Zelent, którzy przypomnieli nam kilka faktów o samej Armii Krajowej.
            Ogromne poruszenie wzbudziła wizyta panów: Pawła Stasiaka i Marcina Maślanki należących do koszalińskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej GRYF . Zaprezentowali oni umundurowanie oraz broń, którą posługiwali się żołnierze działający w szeregach Armii Krajowej. Ciekawa prelekcja zwieńczona była prezentacją fragmentów filmów, nakręconych przez członków wspomnianej grupy, które młodzież obejrzała z zaciekawieniem.
Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci uczniów i pracowników szkoły na długi czas.

Żywe lekcje historii odbyły się z inicjatywy pani Joanny Radziwon.